Bir anne olan Natasha Craig, blogunda her annenin duygularıyla ilgili gerçeği açığa çıkarmaya karar verdi. Bunu bir gün çocuklarınızla paylaşmak için zihninize not edin. Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

1. Onu ağlattın.

Hem de bir çok kez. Hamile olduğunu öğrendiğinde ağladı. Seni doğurduğu anda ağladı. Seni ilk kez tuttuğunda ağlıyordu. Mutlulukla ağladı. Korkuyla ağladı. Endişeyle ağladı. Ağladı çünkü o seni çok derin duygular ile hissediyor. Acını ve mutluluğunu hissetti. Sen fark ettin ya da etmedin, ama o tüm duygularını seninle paylaştı.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

2. Son pasta parçasını istiyordu.

Ama o büyük gözlerle baktığını ve ağzını o küçücük dilinle yaladığını görünce yiyemedi. Küçük karnının doyması ile çok daha daha fazla mutlu olacağını biliyordu.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

3. Canını yaktın.

Saçını çektiğinde canı yanardı. Kesmek imkansız olan keskin tırnaklarınla onu tırmaladığında canı yanardı. Süt emerken biraz ısırdığında incinirdi. Onu karnından tekmelediğin zaman kaburgalarını ezdin, karnında dokuz ay boyunca misafir oldun. Daha bu dünyaya gelirken en büyük acıları çektirdin.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

4. O hep korktu.

Gebe kaldığı andan itibaren, seni korumak için elinden gelen her şeyi yaptı. Bitişikteki küçük kız ve yanındakiler seni tutmak istediğinde, endişeyle kıvranan o hanımefendi ona da hayır demişti, çünkü hiç kimse seni kendisi kadar güvende tutamazdı. Kalbi hep senin için attı. Evde güvende olduğundan emin olmak için işine geç kaldı ve seni okula göndermek için erken kalktı. O her kötü rüya gördüğünde veya gece ateşlendiğinde senin yanında hazırdı. İyi olduğundan emin olmak için hep oradaydı.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

 

5. O kendinin mükemmel olmadığını biliyor.

O kendisinin en kötü eleştirmenidir. Bütün kusurlarını bilir ve bazen onlar için kendinden nefret eder. Yine de, sıra sana geldiğinde mükemmel bir anne olmak, yanlış bir şey yapmak istemiyordu – Çünkü o bir insan ve hatalar yapabilir. Muhtemelen hala birçok konu için kendini affetmeye çalışıyor. Bütün kalbiyle zamanında geri dönüp farklı şeyler yapmak ister, ancak yapamaz. Ona karşı nazik davranın ve nasıl yapacağını bildiği en iyi şeyi yaptığını bilin.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

6. Uyurken seni izledi.

Sabahın üçünde, sonunda uykuya dalacağına dair ümit ettiği geceleri vardı. Sana söylediği gibi gözlerini açık tutamazdı ve sana “lütfen, uykuya dal” diye yalvarırdı. Sonra uykuya daldığında seni yatırırdı ve bütün yorgunluğu kısa bir süre için kaybolurdu. O mükemmel kafanıza, yüzüne bakarken yatağın yanında otururken, yıpranmış kollarına ve ağrıyan gözlerine rağmen mümkün olduğu bilinenden çok daha fazla sevgi yaşıyordu.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

7. Seni dokuz ay karnında taşıdı.

Ona ihtiyacın vardı. Öyleydi. Temizlemek için seni tutmayı öğrenecekti, yedirdiğinde seni tutmayı öğrenecekti. Uyurken bile seni tutacaktı, çünkü bazen yapabileceği tek yol buydu. Kolları yorulacaktı, sırtına zarar verecekti, ama sana yakın duracaktı, çünkü sen ona yakın olmak istiyordun. Seni tuttu, seni seviyordu, öptü ve seninle oynadı. Kollarında güvende hissettin. Onun kollarında mutluydun, kollarında sevildiğini biliyordun, bu yüzden seni, sık sık ve istediğin kadar tuttu.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

8. Ne zaman ağlasan kalbi titrerdi.

Çığlıklarınız kadar üzücü bir ses yoktu ya da hiçbir şey mükemmel yüzünüzde akan gözyaşları kadar korkunç değildi. Ağlamanı engellemek için elinden gelen her şeyi yaptı ve gözyaşlarını durduramadığı zaman, kalbi bir milyon küçük parçaya ayrılırdı.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

9. Seni hep kendinden önceye koydu.

Yemek yemeden, duşsuz ve uykusuz kaldı. İhtiyaçlarınızı her zaman kendinden önceye koyardı. Bütün gününü harcayarak ihtiyaçlarınızı karşılardı ve günün sonunda kendisi için hiçbir enerjisi kalmazdı. Ama ertesi gün, uyanırdı ve her şeyi tekrar yapardı, çünkü ona o kadar çok şey ifade etmiştin.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

10. Her şeyi tekrar tekrar yapardı.

Annelik, herkesin yapabileceği en zor işlerden biridir ve sizi bazen çok sınırlarınıza kadar götürecektir. Ağlarsın, incinirsin, denersin, başarısız olursan, çalışırsın ve öğrenirsin. Ancak, mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha fazla çok sevinç yaşarsınız ve kalbinizden daha fazla sevgi hissedersiniz. Bütün ağrı, keder, gece yarılarında ve sabahın köründe annenize çektirdiklerinize rağmen, hepsini sizin için tekrar tekrar yapardı, çünkü ona layıksınız.

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

Bir dahaki sefere onu gördüğünde, annene teşekkür et ve onu sevdiğini söyle. Hala yanındaysa kıymetini bil ve sıkı sıkı sarıl…

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

Annenizin Size Asla Söylemediği 10 Şey

Çeviri: Deniz Ay

Bir Cevap Yazın