Herkes bir konuda hemfikir olsun. Biz kadınların en büyük kabusu, yanaklarımızda, alınlarımızda veya boynumuzdaki küçük küçük tüylerdir. Zamanla bu tüyler, hormonal  etki nedeniyle daha koyu bir hale gelir. Evde Yapabileceğiniz Bu Doğal Ürünlerle Yüzünüzdeki Tüylere Veda Edin!

Siz de bu soruna sahipseniz, bu basit ancak son derece etkili çözümleri mutlaka denemelisiniz.

Evet hanımlar, bu yazımda size inatçı küçük tüylerden kurtulmak için ev yapımı bir epilasyon yapmayı göstereceğim.

Ve, gerçekten bu ev yapımı ürünlerin ağdadan daha iyi olduğunu görünce çok şaşıracaksınız. Ayrıca, ağda yaptırmada en büyük problem: sivilce ve kızarıklıktır. Bu konuda tüm hanımların benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.

Bu genellikle yüz gibi hassas cilt bölümlerinde karşımıza çıkar.

Tüm tüy sorunlarımız için mükemmel çözümler göstereceğim. Çok basit! İstenmeyen tüyleri  etkili bir şekilde gidermek için yalnızca biraz una ihtiyacımız var.(Nohut unu en iyisi fakat beyaz un da tercih edilebilir.) İşte yapılması gerekenler:

İlk yöntemimizde yapılması gereken: bir fincan un, 1/2 çay kaşığı zerdeçal ve bir kaç damla sütü karıştırın. Kullanımı: Sadece etkilenen bölgede bu karışımı uygulayın ve kurumasına izin verin. Karışım kuruduktan sonra, ıslak havlu kullanmalı ve tüylerin tersi yönünde silinmelidir. Kalıntıları sıcak su ile çıkarabilirsiniz. Ve daha sonra biraz nemlendirici sürün. Çünkü cildiniz hafif tahriş olabilir.

İkinci yöntemimiz: Sadece 10 ml limon suyu, 1 su bardağı su ve 30 gr nohut unu karıştırın. Homojen bir macun elde edilinceye kadar karıştırın ve yüzünüzde bu karışımı uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kurumaya bırakın ve sonra da çıkarın.

Ya da, daha kuvvetli bir karışım elde etmek isterseniz, işte üçüncü yöntemimiz: Sadece bir yumurta beyazını bir çorba kaşığı şekerle karıştırın ve yarım çorba kaşığı mısır unu ilave edin. Kalın bir macun elde edilinceye kadar karıştırın ve bu karışımı kuru cilt üzerine uygulayın ve kurumasını bekleyin. Karışımı saç büyümesinin zıt yönünde soyun ve sonuçlara hayran kalmaya hazır olun.

Evde Yapabileceğiniz Bu Doğal Ürünlerle Yüzünüzdeki Tüylere Veda Edin!

Bir Cevap Yazın