Dünyada her geçen gün insanı hayrete düşürecek bir olay yaşanıyor. Uzakdoğu ülkelerinden gelen hayvan, böcek, sürüngen ve hatta cenin yendiği haberlerine artık alıştık.

Fakat bu haber daha önce alıştıklarımızın çok dışında. Uzakdoğu insanlarının yediği garip şeylere bir yenisi daha eklendi. Bu defa adres, Japonya’nın Başkenti Tokyo. Tokyo’da ilk yasal olarak insan eti sunan bir restoran açıldığı iddia edildi.

RESMİ OLARAK RUHSAT VERİLDİ

Üstelik bu restoran öyle gizlice falan işlemiyor. Resmen Japon yasalarına göre ruhsatlı şekilde çalışıyor. Hatta dünyanın dört bir yanından turistler de akın akın restorana gidiyor ve insan eti yiyor.

RESTORANDA SATILAN İNSAN ETİ NEREDEN GELİYOR?

Asıl merak edilen ise restoranda servis edilen insan etinin nereden geldiği. Bu sorunun da yanıtı belli oldu. Restoranda, ailelerine para bırakmak isteyen kişilerin ölmeden önce bağışladıkları etler satılıyor. Yani ölü insan eti satılıyor. Bu sözleşme ise sadece genç yaşta ölecek insanlarla yapılıyor ve insanlar etlerine 30.000 ila 35.000 dolar arasında fiyat biçiyor. Yetkililer şimdilik iddiaları yalanladı ama olayın gerçek olduğuna dair bir çok kanıt da Japonlar tarafından ortaya koyuldu.

YAMYAMLIK MI VAHŞET Mİ?

Snopes isimli ülkenin haber teyit organlarından biri, bu haberin yalan olduğunu ve restoranın sadece etleri insan eti ya da organı biçiminde servis ettiğini iddia etti. Haberin doğruluğu her ne kadar tartışılır olsa da olay gerçekse hem vahşet hem de yamyamlık.

Bir Cevap Yazın