Kilo vermek kolay bir iş değildir, ancak işlemi hızlandıran bir şey önerebilirim: zencefil. Zencefil diüretik olduğu için, diyetinize zencefil eklemek: kilo vermenize, lipid profilini geliştirmenize, glikoz ve insülin düzeylerini azaltmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ağrı, kalp rahatsızlıkları ve şeker hastalığı için de yararlıdır. Zencefilli Çay ile Nasıl Zayıflanır

Araştırmaya göre, zencefil gastrik boşalmayı ve antral kasılmaları da tetikler. Bu da doğru sindirimi destekleyeceği anlamına gelir, ki bu sindirim kilo kaybına da yardımcı olur.

Zencefil kilo kaybı için nasıl kullanılır?

Zencefilinizi diyetinize farklı şekillerde dahil edebilirsiniz. Sabah içtiğiniz suya, kahvaltı smoothienize, hatta omletinize de ekleyebilirsiniz. Çaya, keke, salata sosuna da zencefil ekleyebilir veya çiğ zencefili küçük bir parça çiğneyebilirsiniz. Ama en iyi şey, zencefil çayı tüketmek olacaktır.

1. Saf zencefil çayı

Saf bir zencefil çayı için, 20 gram zencefil kökü ve 1 su bardağı suya ihtiyacınız olacaktır. Zencefil kökünü havan yardımıyla ezin. Sonra bir bardak su kaynatıp, zencefil kökünü suya ekleyin. 2 dakika daha kaynatın ve için.

2. Zencefil ve tarçınlı çay

Tarçını, zencefilli çayın içine ekleyebilirsiniz çünkü aynı zamanda bilindiği üzere tarçın da kilo vermek için kullanılır. Bu çay için: 20 gram ezilmiş zencefil kökü, ¼ çay kaşığı Seylan tarçın tozu ve bir bardak suya ihtiyacınız olacaktır.
Bir fincan suya tarçın tozunu koyun ve gece boyunca bekletin. Sabah suyu filtreleyip kaynatın. Bundan sonra ezilmiş zencefil kökü ekleyin ve suyu 2 dakika daha kaynatmaya devam edin. Daha sonra içebilirsiniz.

3. Zencefilli ve nane çayı

Zencefil çayını, daha lezzetli hale getirmek için biraz nane ekleyebilirsiniz. 20 gram ezilmiş zencefil kökü, 4 veya 5 doğranmış taze nane yaprağı ve bir bardak suya ihtiyacınız olacaktır. Ezilmiş zencefil ve nane yapraklarını kaynar suya ilave edin ve 3 dakika daha kaynatın. Süzdükten sonra çayınızı içebilirsiniz.

4. Zencefilli ve limonlu çay

Limonda bağışıklık sisteminizi artıracak C vitamini vardır. Bu çay için 20 gram ezilmiş zencefil kökü, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir bardak suya ihtiyacınız olacaktır. Önce suyu kaynatın, sonra zencefil ekleyin ve biraz daha kaynatın. Birkaç dakika kaynattıktan sonra fincana koyup limon sıkın.

5. Zencefilli ve ballı çay

Bu çayı hazırlamak için: 20 gram ezilmiş zencefil kökü, bir çay kaşığı organik bal ve bir bardak suya ihtiyacınız olacaktır. Ezilmiş zencefil kökünü kaynar suya ilave edin ve bir dakika kaynatın. Bir fincan içine dökün. Çayınıza bir çay kaşığı organik bal ekleyin.

Zencefil için dozaj

Zencefil kilo vermenize yardımcı olabilir. Ancak her şey gibi fazla tüketilirse zararı olabilir. Orta dozda tüketilmesi gerekir. Her 5-6 saatte bir 20 gram zencefil kökü tüketebilirsiniz.

Önerilen dozu aştığınız takdirde: mide ekşimesi, ağız tahrişi, gastrit ve hatta dehidratasyon gibi birçok yan etkisi olabileceğini bilmelisiniz. Ayrıca zencefil çayıyla bir bardak su içmeyi unutmayın.

 Zayıflama için günlük rutin

Bununla birlikte, kilo vermek için zencefil içmekten çok daha fazlasını yapmanız gerektiğini unutmayın. Haftada 4-5 gün, günde en az 60 dakika çalışmanız, her sabah düzgün bir kahvaltı yapmanız ve stres seviyenizi azaltmanız gerekir.

Zencefilli Çay ile Nasıl Zayıflanır?

Bir Cevap Yazın