Gün içerisinde fazla hareketsiz kalmaktan, sigara dumanından ve diğer çevresel faktörlerden vücudumuz fazlası ile etkileniyor ve bir arınmaya ihtiyaç duyuyor. Özellikle bacaklar ve ayak bileklerimizde biriken sıvılar, daha sonra zehirlenmelere neden olabiliyor.

Endişelenmenize hiç gerek yok. Vücudunuzda biriken bu zehirli toksinleri atmanın oldukça kolay bir yolu var. Japonya’da çok sık kullanılan ve detoks özelliği olan ayak pedleri ile kolayca vücudunuzdaki zehiri dışarıya atabilirsiniz. Bu pedleri nasıl bulacağınızı merak ettiğinizi biliyoruz. Bu da oldukça kolay. Evde bulunan malzemeler ile bu pedleri kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Ayak tabanınıza yatarken yapıştırdığınız pedleri ertesi gün çıkardığınızda beyaz pedin nasıl kapkara olduğunu görünce siz de gözlerinize inanamayacaksın.

ÖZELLİKLE OTURARAK ÇALIŞANLAR DİKKAT!

Gün içerisinde sürekli aktif ve hareket halinde olanların vücudunda biriken zehirli sıvılar, kan dolaşımı ve lenfler sayesinde temizleniyor. Fakat özellikle oturarak çalışanlar büyük tehlikede. Hareketsiz bir yaşamı olanlar mutlaka bu zehirleri vücutlarından atmak için başka bir yol denemeli. Ayak bilekleri ve bacaklarda biriken sıvıları vücudunuzdan atmak için detoks tarifini şimdi sizlere veriyoruz.

EVDE DETOKS PEDİ NASIL YAPILIR?

Evde detoks pedi yapmak çok kolay. Sarımsak, soğan, çorap ve yapışkanlı gazlı beze ihtiyacınız olacak. Malzemeleriniz hazır ise sarımsak ve soğanı çok ince şekilde doğrayın. Daha önce kaynattığınız ve ılık hale getirdiğiniz 2 bardak suyun içine doğradığınız sarımsak ve soğanı ekleyin. Ardından bu karışımı 10 dakika daha kaynatın. 20 dakika kadar suyu soğuttuktan sonra bu karışımı gazlı bezin ortasına uygulayın. Eğer fazla sıvı varsa bunu gazlı bezin üzerinden sıyırın. Gazlı bezin yapışkanlı kısmının ıslanmamasına özen gösterin. Daha sonra bu karışımı ayak tabanınızın ortasına yapıştırın ve ardından da çorabınızı giyerek yatın. Sabaha karşı bu şekilde uyuduğunuzda ertesi gün pedin renk değiştirdiğini göreceksiniz. Pedteki renk çok koyu olursa kan dolaşımınız ve lenf sisteminiz iyi çalışmıyor demektir.

 

Bir Cevap Yazın