Canan Karatay’dan keskin çıkış: “Erkekler olmasa savaş olmayacak şu dünyada”

Lüleburgaz Belediyesi tarafından düzenlenmeye başlayan “Aykırı Sohbetler” serisinin ilki “Prof. D.r Canan Karatay”ın katılımı ile gerçekleşti.

Söyleşinin il konuğu Prof. Dr. Canan Karatay erkeklere iyice yüklendi. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisini ziyaret eden Canan Hoca “Kadın kotası, kadın kolu ne demek? Ben kabul etmiyorum” dedi. “Kadınların eli değen her şey güzel oluyor. Geleceğimiz, barışımız ve huzurumuz kadınların elindedir. Erkekler olmasa savaş da olmayacak şu dünyada” çıkışıyla dikkat çekici açıklamalarını sürdürdü.

‘Sağlıkta Yenilikçi Yaklaşımlar’ başlığıyla, 16 Aralık günü Lüleburgaz’da Prof.Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen programda moderatörlük görevini Celal Pir üstlendi. Program sonrasında katılımcılara Lüleburgaz Belediyesi tarafından Canan Karatay’ın kitaplarından hediyeler verildi.

Endüstrinin bize kakaladıklarından uzak durmamız gerekiyor

Lüleburgaz’lılar tarafından büyük ilgi gören Prof.Dr. Canan Karatay konuşmasında şu konulara yer verdi: “Ben geleneksel ve doğal olanı hatırlatıyorum. Türk mutfağı en sağlıklı mutfak. Derdimiz kilo vermek değil, vücudun sağlıklı olması demektir. Endüstrinin bize kakaladıklarından uzak durmamız gerekiyor. Aile nasıl beslenirse çocuk da öyle beslenir. Babam, annem, aile büyüklerimin hepsi şeker hastasıydı. Annem, babama insülin yapardı. Hayatımdan şekeri o zaman çıkardım” dedi.

D vitaminin dışarıdan alınması doğru mudur? sorusu üzerine Canan Karatay şunları söyledi: Vitaminleri dışarıdan almak tamamen ticaridir. D vitamini köy tereyağında ve sakatatlarda var. Dışarıdan almak yükseltir ama yeterli olmaz. Ben hiç bir diyeti önermiyorum. Vücudumuz bize her şeyi söylüyor. Bel çevreniz biraz genişlemeye başladıysa gizli şekeriniz var. Şeker hastalığı sinsi ve öldürücü bir hastalık ama önlenebilir.

Grip aşısı tehlikeli midir?

Aşıların içinde alüminyum var. Alüminyum Alzheimer nedenidir. Aşı vurulmaya gerek yok. Bunun yerine D vitami kullanımı çok önemlidir. Senelerce bize yumurtanın sarısını yedirmediler. O yüzden hepimiz aptallaştık. Meyve insülin direncini artırır. Yemeyin çatlamazsınız. Ayçiçek ve mısır özü yağı çiğ olarak tüketilebilir. Sık sık yemek yemek ve deli gibi danalar gibi koşmak da insülin direncini yükseltir. Dünyada açlık önlenemedi ama bazı insanların ceplerinin açlığı önlendi.

Kolesterolü yüksek insanlar uzun yaşarlar

Kolesterol en yüksek antioksidandır. Vücutta bir bozukluk olduğu zaman kolesterol vücuttaki yangını söndürmek için yükselir. Kolesterol ilacı kullanmak demek, bu yangını söndürmeye barikat kurmak demektir. Hamilelere 24. haftada yapılan şeker yüklemesi testi en tehlikeli testtir. Biz şekerden uzak dur diyoruz, siz anne kanalıyla henüz hiç bir organı gelişmemiş küçücük bebeklere şeker yükleyip ölümlerine neden oluyorsunuz. Gözleri kör ya da, organ yetersizliğiyle doğumlar son yıllarda neden arttı?”

 

Bir Cevap Yazın