Şişkinliğe neden olan şeyleri biliyor musunuz?

Uzmanlar, şişkinliğin göze hoş gelmeyen (göbeğini normalden çok daha büyük gösteren) ve aynı zamanda çok rahatsızlık veren bir sağlık meselesi olduğunu söylüyorlar.

Ve bu durumu doğrular nitelikte birkaç faktör bulunmaktadır ve en yaygın olanı vücutta su tutan ve sindirimi yavaşlatan gıdaları içermektedir.

Ancak, endişelenmeyin, çünkü bu yazımda size bu yararlı vitamin yardımı ile sadece birkaç dakika içinde şişkinlikten nasıl kurtulacağınızı göstereceğim.

Bu Vitamin, Şişkinliğinizi Azaltacak ve Karnınızı Düzleştirecek

Evet asıl soru – Bu vitaminin adı nedir? Cevaplamak kolay, biz insan vücudu için tamamen faydalı olan B vitamini kompleksinden bahsediyorum ve doğal formdaki gıdalardan kolayca elde edilebiliyor.

Bu Vitamin, Şişkinliğinizi Azaltacak ve Karnınızı Düzleştirecek

Evet, şimdi bu vitamini hep birlikte inceleyelim.

B6 VİTAMİNİ

Uzmanlar, bu vitaminin vücutta su tutma mücadelesi verdiğini söylüyor ve çok sayıda farklı çalışmanın, dünya nüfusunun neredeyse yüzde 90’ının çoğunlukla modern yaşam tarzı ve kötü beslenme alışkanlıklarına bağlı olduğundan bu vitaminin yetersiz olduğunu da ekliyor.

Tıbbi uzmanlar, bu vitaminin vücudun ortak bakteri ve virüslere karşı bağışıklık tepkisini de geliştirdiğini söylüyor. Kalp hastaları ve hamile kadınlar için son derece yararlı.

B6 vitamini içeren en iyi besin kaynakları: kümes hayvanları, balık, kepekli hububat, ıspanak ve bakliyat.

Bu Vitamin, Şişkinliğinizi Azaltacak ve Karnınızı Düzleştirecek

B1 VİTAMİNİ

Hiç B1 vitamini diye bir şey duydunuz mu? B1 vitamini tiyamin adıyla bilinir, vücuttaki karbonhidratların parçalanması için çok önemli bir vitamindir.

Tıbbi uzmanlar, bu vitaminin yediğimiz yiyeceği enerjiye çevirdiğini söylüyor.

Ve bu vitaminin kalp ve sinir işlevini geliştirdiğini bilmelisiniz, aynı zamanda sindirimi hızlandırır ve gazları nötralize eder.

Ayrıca açlık duygusunu ortadan kaldırır. Uzmanlar, B1 vitamininin en iyi besin kaynakları olarak şunları belirtiyor: tam tahıllı besinler, yapraklı yeşillikler, bakliyat.

Bu Vitamin, Şişkinliğinizi Azaltacak ve Karnınızı Düzleştirecek

B12 VİTAMİNİ

B12 eksikliğinin çoğu zaman karın bölgesinde farklı iltihaplanma tipleriyle bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz?

Ve ayrıca bunun ince bağırsaktaki faydalı bakterilerin dengesini bozabileceğini ve hazımsızlığa ve yavaş metabolizmaya yol açabileceğini de bilmelisiniz.

Bu Vitamin, Şişkinliğinizi Azaltacak ve Karnınızı DüzleştirecekSağlıkla kalın.

Bir Cevap Yazın